MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI
WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

 lightbox Wolontariusz powinien rozwijać siebie i swoje umiejętności aby móc dzielić się nimi z innymi.

W dniu 11.02.2021 odbyły się warsztaty z rękodzieła prowadzone przez Panią Barbarę Jarczak. Młodzież poznała sposób na wykonanie bransoletki w serduszka z muliny.... Zadanie nie łatwe... kształtujące cierpliwość i  silną wolę, cechy które wolontariusz powinien posiadać :). 

Fach w rękach pozwoli nam na przeprowadzenie w przyszłości kiermaszu bransoletek w celu wsparcia charytatywnych akcji.

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
  lightboxW dniu 28.stycznia 2021, wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu online prowadzonym przez p. Karola Jańczuka z Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski .
Uczestnicy wiedzą jak:
- dokarmiać ptaki z głową: zero chleba, zero soli, zero cukru. Najlepiej: nasiona dyni, słonecznika i kukurydzy, naturalne płatki owsiane (można je przed podaniem skropić olejem), gotowane kasze i ryż (kaszę jęczmienną i gryczaną można podawać ptakom bez gotowania, orzechy laskowe lub włoskie, len.
- zbudować i ustawić karmnik aby nie stał się stołówką dla kotów. Rodzaje: karmnik tubowy, siatkowy, z butelki pet, drewniany domek, „Ptasia pyza” itp.
-rozpoznać skrzydlate ptaszyny pojawiające się w naszych okolicach. Uczta dla oka… sikory, raniuszki, gile, sójki, kwiczoły, wróble, szczygły, czyże, kosy, kowaliki, dzięcioły, trznadle.
Owocne szkolenie, bogate w przepiękne zdjęcia i rzeczowe informacje zainspirowało młodzież do
działania.
REGULAMIN SZKOLENGO KOŁA WOLONTARIATU

 lightbox  Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkolnym Samorządzie Uczniowskim w Szkole Podstawowej w Suścu

WOLONTARIAT

  Kim Jesteśmy?

Wulkanami energii oraz kopalniami pomysłów tj. grupą uczniów z klasy 4, 6b, 7b, 8. Jest z nami również Sandra z klasy 5 oraz Jagoda z 6a. :) 

  Jacy jesteśmy?

Odpowiedzialni, świadomi, konsekwentni, wytrwali, wrażliwi, kreatywni, przedsiębiorczy oraz zaangażowani. 

  Powód jestestwa?

Niesiemy pomoc płynąca  z serca a nie z przymusu. Dzielimy się swoim czasem dostając w zamian budujące poczucie spełnienia, pozytywną energię oraz możliwości samorozwoju.

  Myśl przewodnia:

" Czym skorupka za młodu nasiąknie...."

ZBIÓRKA KARMY

  Pomimo niełatwej sytuacji w kraju, zbiórka karmy dla zwierząt została zakończona sukcesem. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji... Rodzicom, uczniom, absolwentom i pracownikom naszej szkoły oraz mieszkańcom naszej miejscowości. Zebranymi produktami zostało obdarowane nie tylko Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt w Tomaszowie Lubelskim ale również miejscowe Przytulisko. " Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz".

 

 Dziękujemy!!!

                                             Wolontariusze

więcej

MAMY TO?

 lightbox "Dobro-im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz"...złota myśl przewodnia naszych pierwszych akcji dobro-czynnych dla wolontariuszki z klasy 4 okazała się magicznym zaklęciem.

Kinga Buczek wzięła udział w konkursie"Zacznijmy od podstaw".

W 1395 wnioskach,  które wpłynęły do organizatorów, uczniowie pisali o swoich sportowych wyzwaniach w 2021 rok.  Z każdego województwa wybranych zostało 25 najciekawszych odpowiedzi.

31 grudnia do uczennicy dotarła wesoła nowina: karta podarunkowa do sklepu 4 F o wartości 500 zł!

Wspaniały dowód na to, że wysiłek +zaangażowanie=Wszystko Jest Możliwe. 

Wzór dla wszystkich i na wszystko, dzisiaj Kinga, jutro to możesz być Ty (albo ja) :) 

 

lightbox

SZKOLENIE PODSTAWOWE DLA WOLONTARIUSZY

17 grudnia 2020 o godz.15. uczestniczyliśmy w  szkoleniu online, które było prowadzone przez Panią Annę oraz Pana Marcina Rechulicz ze Stowarzyszenia Czajnia.  Zostaliśmy zapoznani z ideą wolontariatu "od podszewki"oraz otrzymaliśmy cenne wskazówki,jak poruszać się na platformie Korpusu Solidarności.  Spotkanie internetowe w bardzo aktywnej i serdecznej atmosferze dało nam pewność,że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na wsparcie Stowarzyszenia. Do dzieła ...w takim razie. 

PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY.

 lightboxMasz wielkie serce i nie wiesz, co z tym zrobić? Podziel się, przyłączając się do akcji organizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła ll w Suścu. W dniach od 15 do 17 grudnia, w godz. od 8.00 do 14.00 zbieramy karmę dla zwierząt "Whiskas√Pedgree" oraz pieniądze do stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zamian za "kawałek "serca młodzież z naszej szkoły przygotowała jedyne-w-swoim rodzaju, robione ręcznie Szyszko-bombki! Gorąco zapraszamy

 

zapraszamy do obejrzenia szyszko-bombek

 

WAKCJE WOLONTARIACKIE

Pod parasolem Korpusu Solidarności grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczyna długoterminową przygodę z wolontariatem.  W  grudniu stratujemy z przedsięwzięciem 2w1.

W dniach od 15 XII (wtorek)  do 17 XII (czwartek) w godzinach od 8.00 do 14.00 przed wejściem do szkoły (budynek dawnego gimnazjum) odbędzie się:

A) zbiórka karmy w ramach akcji „Whiskas&Pedigree” dla Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt Adopcje-Tomaszów Lubelski.

B) zbiórka pieniążków do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy W ramach wdzięczności za przyłączenie się do akcji wolontariusze przygotowali jedyne w swoim rodzaju, robione ręcznie Szyszko-bombki!

 

Efekty produkcji „Szyszko-bombek” można zobaczyć:  

klikając w link

 

 

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ!

Zanim zdecydowaliśmy się wziąć ptaki pod swoje skrzydła zapoznaliśmy się z zaleceniami Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska: https://www.gdos.gov.pl/jak-dokarmiac-ptaki

„Dokarmianie najlepiej rozpocząć nie wcześniej niż po pierwszych opadach śniegu, bo dopiero wtedy zdobywanie pożywienia staje się utrudnione. Ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsca dokarmiania, ważne jest też konsekwentne i regularne wykładanie karmy.

Trzeba pamiętać także o systematycznym czyszczeniu karmnika i usuwaniu z niego niezjedzonych resztek i odchodów ptaków. Aby nie dopuścić do przenoszenia chorób między gatunkami oraz zadbać o własne bezpieczeństwo, należy sprzątać karmnik zawsze w rękawiczkach.

Pokarm musi być świeży, naturalny, bez dodatku soli i przypraw. Ptaków nie wolno karmić zepsutym jedzeniem, czy resztkami ze śmietnika, bo pleśń może im tak samo zaszkodzić jak ludziom.”

 

Wśród nas są też Kocie Mamy, które wspólnie z Rodzicami troszczą się o bezdomne zwierzęta.

W linku poniżej można zobaczyć jak „podajemy łapę” zwierzakom:

https://padlet.com/joannageborys12/dup96900n5ktkyq1

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )